Изменетиот Закон за возила стапува во сила без целосно дефинирани критериуми


2 копии

Во сила стапи Законот за измени и дополнување на Законот за возила со кој се предвидува субвенционирање на граѓаните што ќе набават ново или половно возило со ...
| | веќе видена | слични

Одбивање да извршат превоз на пократка релација, не користење на таксиметар, наплаќање поголеми износи, недостапни линии, нервозни и фрустрирани патници, ова е ...
| | веќе видена | слични

Легалните таксисти ќе добијат жолти табли. За тоа ќе треба да исполнат неколку услови. Да имаат лиценца, да плаќаат данок и да издаваат фискална сметка. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Отвори го пенџерчето, се задушивме ќе поцркаме! Насловот на оваа постара шеговита песна сосема одговара на она што деновиве, кога во Скопје е жешко како под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 304 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчера во 12: 55 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, Е.Р.(46) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „фости“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола ...
сите 280 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изменетиот Закон за возила стапува во сила без целосно дефинирани критериуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: