Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘


„Обвинителството бара притвор за Јанева“, „Македонската специјална обвинителка во притвор поради аферата Рекер“, „Уапсена Катица Јанева, општ хаос во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Русковска денеска соопшти дека од специјалното јавно обвинителство попладнево ѝ е одземен службениот компјутер на уапсената шефица на СЈО, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мебел во моментов се изнесува од домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Козле, откако таа таму беше вратена со полициска придружба по ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа, денеска даде изјава за случајот „Рекет“. Во продолжение, Ви го пренесуваме интегралната ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на владата Муамет Хоџа, денеска оцени дека случајот “Рекет” во кој е обвинета и првата специјална обвинителка, Катица Јанева, потврдува дека пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За премиерот Зоран Заев СЈО е обезглавено по притворањето на обвинителката Катица Јанева. Тој се надева дека набрзо ќе бидат избран в.д. обвинител. Премиерот ...
сите 269 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на ...
сите 272 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 229 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 198 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

Од:
До кого (е-маил):
Порака: