Гајсер: Ги објавив снимките стравувајќи дека може да исчезнат


2 копии

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мојот фејсбук-профил е хакиран. Уште од 9 август се отворени неколку лажни профили. Ниту еден од новите профили не е мој. Тоа е стапица. Некој се обидува да ги ...
| | веќе видена | слични

Лајсер Гајзер, кој почна да објавува видео и аудио снимки во италијански „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, преку својот профил на Фејсбук објави дека профилот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук профилот на Ларис Гејзер кој во италијански „Ла Верита“ ги објави снимките за „Рекет“, бил хакиран. Од официјалниот профил кој тој го користеше досега, ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Ларис Гајзер, кој објави компромитирачки снимки поврзани со аферата „Рекет“ што ја тресе Македонија, по хакирањето на неговиот профил на Фејсбук се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Соработникот на „Ла Верита“ кој во јавноста пласираше аудио и една видео бомба а кои се однесуваат на случајот „Рекет“ на социјалните медиуми соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Ларис Гајзер од италијанскиот десничарски ориентиран весник „Ла Верита“, кој ги објави компромитирачките снимки со Бојан Јовановски, Зоран Милески и ...
| | веќе видена | слични

Фејсбукот на Ларис Гаисер, новинарот кој за италијанска „Ла Верита“ објави серија текстови и аудио и видео материјали за случајот „Рекет“ бил вчера хакиран. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 107 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 156 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гајсер: Ги објавив снимките стравувајќи дека може да исчезнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: