Koлку пари му требаат на четиричлено семејство за да го истурка месецот?


За 4-члено семејство основните животни трошоци се 531 евро. Ова го покажуваат најновите податоци за минималната кошничка кои ги подготвува месечно Сојузот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Продолжува трендот на раст на платите што е уште една потврда дека економијата е стабилна и поставена на здрави основи. Според офцијалните податоци на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Просечната плата продолжува да расте, мерките на Владата ги даваат своите резултати, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод најновите ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Премиерот Зоран Заев е задоволен затоа што просечната плата во земјата расте, како што објави Државниот завод за статистика. Просечната плата продолжува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Покрај зголемувањето на платите, парите ги насочуваме кон граѓаните преку субвенции, поврат на данок, намалување на данокот за парно греење и финансиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 767 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена за шефицата на СЈО, фаворитот на ЕУ и Могерини во Македонија, вмешана во коруптивен скандал кој може да ја собори социјалистичката влада. ...
сите 204 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Koлку пари му требаат на четиричлено семејство за да го истурка месецот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: