Со „Југо“ на пат околу светот: Неверојатна авантура во која за 70 дена поминал 15.000 километри и стигнал дури до Австралија

Момчето Нинослав се упатило кон неверојатна авантура и за 70 дена поминало 15.000 километри. Нинослав Трајковиќ, познат по своите патувања со „југо“ стигнал до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи денес се појави неверојатно видео од автопат. Автомобилот кој во поранешна Југославија се произведуваше во Крагуевац долго важеше за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со „Југо“ на пат околу светот: Неверојатна авантура во која за 70 дена поминал 15.000 километри и стигнал дури до Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: