Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ тема на денешната пресс конференција

Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ тема на денешната пресс конференција на општинската ВМРО ДПМНЕ. Од таму ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Струмичкиот театар премиерно ќе ја изведе преставата „Шепоти од вода“ од Горан Милошевски, а во режија на Срѓан Јанакиевиќ. Станува збор за престава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Теактер студио на Здружението за култура и уметност „Про Арте“, со претставата „Драга Јелена Сергеевна“ утре ќе настапи на Меѓународниот театарски фестивал ...
| | веќе видена | слични

Репертоарот на охридскиот театар ќе се збогати со уште една претстава. Центарот за култура „Григор Прличев“ веќе е во преговори со режисерот Игор Ифковиќ од ...
| | веќе видена | слични

Од Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ од Охрид ја претапацирале влезната врата и преку соопштение до медиумите, се пофалија за истото. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 264 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Вчерашното дерби во Премиер лигата меѓу Манчестер сити и Тотенхем, кое заврши со 2-2 , не ги задоволи навивачите ниту на двете екипи. Целта беше да се освојат ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ тема на денешната пресс конференција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: