Креативни, интелигентни, способни- Денес е Светски ден на левораките


Тринаесетти август важи за Меѓународен ден на левораките луѓе. Се одбележува од 1984 година на иницијатива на Меѓународната конфедерација на левораките. Има ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарката на ракописи, Кети Мекнајт, објаснила што говори начинот на пишување на буквата “X” за карактерот. Мекнајт инаку анализирала ракописи на бројни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 297 | | | веќе видена

Тоа е клучното прашање за кое има непомирливи разлики, вели министерката за правда Рената Дескоска. Другите прашања, според Дескоска, се прашања за кои има ...
сите 394 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Креативни, интелигентни, способни- Денес е Светски ден на левораките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: