Обвинителен акт за четворицата вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање

9 копии

По сеопфатна истражна постапка отворена во март годинава, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителството поднесе обвинение против четири лица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање при Министерството за внатрешни работи поради ...
| | веќе видена | слични

Околу 824.000 евра проневериле четворица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање при Министерството за внатрешни работи, во временскиот период ...
| | веќе видена | слични

Против четворица поранешни вработени во УБК, Тони Јакимовски, Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска, Обвинителството за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

 Македонски државјани, вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК). Тројца се обвинети дека со извршените дејствија сториле по едно кривично ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе Обвинителен акт против четворицата ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинителен акт против четворица вработени во УБК. На тројцата обвинети им ...
| | веќе видена | слични

Случајот поврзан со сомнежите за злоупотреби во Македонскиот народен театар од страна на поранешниот директор Дејан Пројковски, што веќе една година е под ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 1138 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 281 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителен акт за четворицата вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: