Во четврток ноќно искачување до Милениумскиот крст

Граѓаните на Скопје не можат да избегаат од градскиот метеж и бучава ниту во Градскиот парк, бидејќи уличките наменети за движење на рекреативците се ...
| | веќе видена | слични

Деновите поминуваат, кога бевме мали мислевме дека ќе останеме пријатели целиот живот со децата со кои заедно растевме во маало, на улица. Мислевме дека сè ќе ...
| | веќе видена | слични

ЈП Паркови и зеленило - Скопје со молба до граѓаните: „Полејте ги растенијата во паркот пред својата зграда и ставете им вода на уличните животни и птици. Ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 267 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во четврток ноќно искачување до Милениумскиот крст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: