(Галерија) Ману Чао изненади стотици луѓе со концерт на границата меѓу Италија, Австрија и Словенија

Стотици луѓе од фестивалот No Borders Music Festival тргнаа нагоре да ја качуваат планината Канин по патеки, потоа се возеа и со жичници, за конечно да стигнат ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот музичар Дуке Бојаџиев со сопругата Флора и синовите Теодор и Леон, е на патување во Париз. Познатиот композитор и продуцент објави неколку семејни ...
| | веќе видена | слични

Хрватската пејачка и сегашна српска снаа, Северина Којиќ секое лето доаѓа во Македонија. Минатата година беше дури двапати, а ова лето 2019-то нејзината ...
| | веќе видена | слични

Останато

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 381 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 279 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галерија) Ману Чао изненади стотици луѓе со концерт на границата меѓу Италија, Австрија и Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: