ВМРО обвинува за нестручно раководење на Центарот за култура

2 копии

Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, обвинија денеска од ВМРО ДПМНЕ. -„Во НУЦК „Григор ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес пред Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. Културата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, порача на денешната ...
| | веќе видена | слични

Катастрофална е реализацијата на буџетот на општина Охрид и во овој период од годината кога станува збор остварувањето на ветените проекти пред граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Сашо Донев. „Катастрофална е реализацијата на буџетот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каменот на сопнување во текот на преговорите за Законот за јавно обвинителство не е Катица Јанева туку барањето за затворање на постапките кои се почнати од ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 277 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО обвинува за нестручно раководење на Центарот за култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: