За мажите е познато дека на секс мислат постојано, а еве колку често мислат жените!

Дури е познато и верувањето дека мажите помислуваат на секс на секои 7 секунди! Но, за овие „факти“ речиси и да не постојат цврсти докази. Сепак, во 2011 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражување на околу 1.000 американци покажало дека 45% од испитаниците ја носат истата долна облека два дена по ред, а уште пошокантно е фактот дека дури 13% ...
| | веќе видена | слични

Неоадмнешно истражување спроведено од едно американска страна, дошло до заклучок дека постои ореден тип на жени кои се неодоливи и привлечни на мажите. Дури 87 ...
| | веќе видена | слични

 Што ни одзема најмногу време? Во просек, 5 минути дневно трошиме на чекања во редица и уште толку на караници. А времето си тече и едно е сигурно – не можеме ...
| | веќе видена | слични

Едно британско истражување покажaло дека по летниот одмор секому му требаат уште три дена за да се врати во нормала и на секојдневните работни обврски, пишува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева како ...
сите 158 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 341 | | | веќе видена

„Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и коишто успеваат да „бутнат“ по некој телефон. Ние вршиме редовни контроли, ...
сите 212 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 685 | | | веќе видена

Во моментов заседава општинскиот Кризен штаб во присуство на градоначалникот Константин Георгиески, со цел координација во справувањето со стихијата. Во ...
сите 320 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За мажите е познато дека на секс мислат постојано, а еве колку често мислат жените!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: