Објавена третата стрип книга за Итар Пејо


2 копии
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на Светската ракометна федерација (ИХФ) Хасан Мустафа, кој беше придружуван од Живко Мукаетов, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, премиерот Заев ги поздравил сите напори и вложувања што ги прави Ракометната федерација и потенцирал оти токму затоа ракометот е спорт „број еден" ...
| | веќе видена | слични

Книгата Педагогика од авторот Трајан Делов е првата книга издадена од Македонското научно друштво Битола кое тогаш го носело името Научно друштво Битола. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со претставници на неколку национални Институти во земјава, со кои разговараше за унапредување на условите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 589 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 139 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена третата стрип книга за Итар Пејо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: