На приморски места во Велика Британија им се заканува исчезнување


Kенгурите уживаат, иако во Австралија падна снег што е многу необично и покрај тоа што кај нив официјално е зима. Снегот падна и во Нов Јужен Велс, Викторија и ...
| | веќе видена | слични

И од остатоците од косата на муштериите може да настане нешто креативно - фризерка од Кривогаштани „портретира“ познати личности на подот на својот фризерски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Југоисточниот дел на Австралија деновиве е погоден од студен бран, при што температурите паднаa и до три степени под нулата во планинските области, а на ...
| | веќе видена | слични

Една секако ретка глетка во Австралија: кенгури скокаат низ поле покриено со снег. Во Австралија тој падна првпат по 35 години. Во Австралија сега календарски ...
| | веќе видена | слични

Во Австралија падна снег што е многу необично, но и покрај тоа што кај нив официјално е зима. Но, изгледа на кенгурите не им причува тоа проблем.Австралија ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 566 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На приморски места во Велика Британија им се заканува исчезнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: