Неверојатен талент: 3D транформација на објекти низ фотографии


Доколку нешто навистина сакате, не постои препрека која може да ве спречи,, а тоа го докаала и оваа 90-годшна баба. Таа живее во мало село во Чешка, во кое има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатен талент: 3D транформација на објекти низ фотографии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: