На „Охридско лето“ вечерва концерт за гитарски квартет

2 копии

Охридско лето запиша уште едно успешно фестивалско издание во богатата фестивалска историја, изјави денеска на завршната прес-конференција од годинешното 59-то ...
| | веќе видена | слични

Како што рече Поповиќ, на фестивалските сцени годинава продефилираа 500 уметници од 23 земји од светот, но и гости од земјава и странство кои допатуваа за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Театарската претстава „Одисеј“ на Горан Стефановски вечерва на Античкиот театар со почеток во 21 часот ќе го означи крајот на годинешното 59. издание на ...
| | веќе видена | слични

Претставата „Одисеј“ со која завршува Фестивалот Охридско лето е копродукциски проект на театрите „Гавела“ од Загреб, „Улисис“ од Бриони, Српскиот народен ...
| | веќе видена | слични

Д а се донесе „Одисеј“ на Охридско лето и да се соберат сите овие луѓе беше како состав ување мозаик од камчиња, кои пред 5-6 години се растуриле по светот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Охридско лето” запиша уште едно успешно издание во богатата фестивалска историја. На фестивалските сцени годинава продефилираа 500 уметници од 23 земји од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со вечерашната изведба на драмата „Одисеј“ на Горан Стефановски на Античкиот театар се спушта завесата на годинашното 59-то издание на најголемата ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 40 фестивалски дена понудија 47 содржини со кои се славеше уметноста. Сцените на Античкиот театар, црквата „Света Софија", предворјето на црквата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На „Охридско лето“ вечерва концерт за гитарски квартет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: