БИРН: Дали „Рекет“ ќе го урне Заев?

2 копии
6 копии

Снимките кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ги поседувало уште ...
| | веќе видена | слични

Oбвинитeлcтвoто во предиcтpaга ги поседувало снимките кои излегоа во јавноста за случајот „Рекет“, а дали тие ќе се користат како дoказ ќе одлучува Сyдcкиот ...
| | веќе видена | слични

Јордан Камчев наместо бизнисмен за германскиот „Шпигел“ стана лице на корупција и организиран криминал. Во вчерашното издание германскиот „Шпигел“ ја оценува ...
| | веќе видена | слични

Се сметаше дека не можат да бидат корумпирани. Нивниот авторитет беше симбол на владеење на правото во земјата. Но, сега постои coмнеж дека е вмешана во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на владата Муамет Хоџа, денеска оцени дека случајот “Рекет” во кој е обвинета и првата специјална обвинителка, Катица Јанева, потврдува дека пред ...
сите 914 | | | веќе видена

Завршува обвинителската кариера на Јанева за која премиерот Заев тврдеше дека е човек со кредибилитет позади кој самиот тој Зоран Заев седи и ја поддржува. ...
сите 479 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Градењето на независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите. Никој не е над законите и секој ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИРН: Дали „Рекет“ ќе го урне Заев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: