Од денеска бензините поевтини за три денари, дизелот за два

Американските санкции на Иран и Венецуела ја зголемија побараувачката за нафта во светот од Русија. Тоа им овозможило на руските извозници дополнително да ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата денес паднале за три отсто под 58 долари за барел, под притисок на загриженост поради можноста за рецесија и изненадувачки скок на ...
| | веќе видена | слични

Кинеската групација Lenovo, најголемиот светски производител на компјутери, предупреди дека ќе мора да ги покачи цените на производите доколку САД ги зголемат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Драстично поевтинуваat. бензинот и дизелот Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 3,00 ден/лит, во однос на цените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска бензините поевтини за три денари, дизелот за два

Од:
До кого (е-маил):
Порака: