Зголемно нивото на Вардар кај Јегуновце

10 копии

Водостојот на Вардар кај Јегуновце е речиси петпати повисок во однос на вчера, а на останатите мерни места е во рамките на вчерашното ниво. Сепак, водостојот ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе туристи бележи статистиката во земјава. Последните податоци се доказ дека Македонија е привлечна и атрактивна за странците кои споредбено со лани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар зборуваше за локалните избори за Штип и се осврна на претходниот ...
сите 148 | | | веќе видена

Актуелната пратеничка во Собранието од СДСМ и поранешна дополнителна заменичка на министерот за внатрешни работи во техничката влада, Славијанка Петровска ...
сите 222 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемно нивото на Вардар кај Јегуновце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: