Во Гостивар промовирана стихозбирката „Алтани и други“ од Александар Михајловиќ

Пред љубителите на пишаниот збор, вчеравечер во Гостивар беше промовирана стихозбирката ,,Алтани и други“ од гостиварецот Александар Михајловиќ. Се работи за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со традиционалната и препознатлива програма, но и со нови содржини од 21 до 26 август ќе се одржи 58. издание на Фестивалот Струшки вечери на поезијата. Во ...
| | веќе видена | слични

Освен македонски и англиски, на СВП ќе секористат и албански и француски јазик. Организаторите на Струшките вечери на поезијата ја објавија Програмата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавена е Програмата на претстојното издание на Струшките вечери на поезијата коешто ќе се одржи од 21 до 26 август.Програмата ја задржува структурата и ...
| | веќе видена | слични

Поетска порака која ќе се чита на свеченото отворање, организиран превоз и пренос во живо од настаните, се дел од новините за 58. издание на Струшките вечери ...
| | веќе видена | слични

Здружението на граѓани Гласен Текстилец го објавува конкурсот за прибирање на фотографии за фото – инсталација на тема родова еднаквост и насилство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението втора година по ред организира тематски геофотоконкурс насочен кон презентирање на убавините на Македонија. Идејата на тематските геофотоконкурси е ...
| | веќе видена | слични

Mанифестацијата „100 000 поети за промена“, во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ ги распишува годишните конкурси за поезија и плакат/постер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гостивар промовирана стихозбирката „Алтани и други“ од Александар Михајловиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: