Оилко бележи раст на приходите и добивката

7 копии

Најголемата домашна индустрија за месни преработки и сувомесни производи „Пекабеско“ направи 36,9 милиони евра приход од продажба за првите шест месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пекабеско АД за периодот јануари-јуни 2019 оствари позитивни консолидирани финансиски резултати искажани во неревидираниот единечен Биланс на успех во износ од ...
| | веќе видена | слични

Онлајн кражбите и измами со криптовалути ги уриваат сите претходни рекорди.Во првите шест месеци од оваа година украдени се 4,26 милијарди американски долари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на данското кралско семејство рече дека одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја одложи посетата на Данска е изненадувачка.Според ...
сите 133 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо кажа нешто што сигурно нема да им се допадне на голманите ширум светот, посебно на оние врвните. Според ...
сите 45 | | | веќе видена

На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни ...
сите 33 | | | веќе видена

– Сметам дека би било многу посоодветно Русија да биде внатре – изјави тој синоќа за време на средба во Белата куќа со романскиот претседател Клаус Јоханис. – ...
сите 95 | | | веќе видена

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар објави на Инстаграм изјава на познатиот уметник Боб Марли. – Проблемот е што кога сте вистински, тие ве мразат. Кога сте ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оилко бележи раст на приходите и добивката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: