Нов топлотен бран во САД: Температурите ќе достигнат 47 степени, а се предупредува и на друга опасност


Метеоролозите предупредуваат дека американскиот југ и средниот запад ќе бидат погодени од силен топлотен бран, така што во некои делови на САД се очекува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожарникари, полиција, војската заеднички патролираат на целата територија на Грција.-После страшното невреме постои закана од нова опасност-Предупредување за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Командантот на грчката Национална противпожарна служба, Василеос Матајопулос прогласи највисок степен на опасност од шумски пожари во целата земја.Оваа одлука ...
| | веќе видена | слични

Одлуката е донесена на сила во наредните три дена. Командантот на Националната противпожарна служба во Грција, Василеос Матајопулос во петокот прогласил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена

Вработените во основното, средното и во високото образование ќе го добијат новото покачување на платите од 10 проценти од 1 јануари 2020 година, договорено е ...
сите 146 | | | веќе видена

Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Попладне и во ноќните часови со врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува слаб, во ...
сите 212 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 69 | | | веќе видена

Раст за годинава од 3,5 проценти и 3,8 отсто за идната година, толку прогнозира Народна банка за македонската економија. Вчера се одржа традиционална прес ...
сите 46 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина попладнево информираше дека при извршениот увид во фабриката „Охис“ земен е примерок од страна на лабораторијата на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов топлотен бран во САД: Температурите ќе достигнат 47 степени, а се предупредува и на друга опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: