Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

9 копии

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
| | веќе видена | слични

Со британската амбасадорка Рејчел Галовеј секогаш имаме теми за разговор. Велика Британија е силен поддржувач на нашата земја, и ние сме посебно благодарни за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Зацврстувањето на владеењето на правото е од витално значење за Северна Македонија, порача британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска на Твитер, ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка Кејт Брнс се надоврза на пораката на еврокомесарот Јоханес Хан за случајот „Рекет“ и вели дека станува збор за сериозни обвинувања ...
| | веќе видена | слични

Како што рековме и претходно, ова се сериозни обвиненија за кои е потребен сериозен одговор, темелен, транспарентен и навремен. Сега е време Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: