Охрид денес ќе носи мораториум за градежни активности

5 копии

Останато

Вилма Рускосака која ја води истрагата за предметот „Рекет“ денеска побара приведување, но и притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Јанева е ...
сите 680 | | | веќе видена

Дали и како заминувањето на единствениот лиценциран детски кардиохирург од приватната болница на Митрев ќе се одрази на третманот на бебињата со вродени срцеви ...
сите 171 | | | веќе видена

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 154 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 155 | | | веќе видена

Педесет и шестгодишен работник паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место, соопшти МВР. – Во 16:06 часот пријавено е дека на ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид денес ќе носи мораториум за градежни активности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: