Современа депонија во Виена е претворена во популарно излетничко место


Додека кај нас самото спомнување на зборот „депонија“ предизвикува згрозеност, некој нашол начин како една депонија да ја претвори во атрактивно излетничко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Општина Аеродром, во соработка со ЈП „Комунална хигиена“, реализира голема акција за чистење на дивите депонии на повеќе локации низ општината. Исчистени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар попладнево изби во депонија во близина на скопската населба Волково, покрај текот реката Лепенец. Повеќе пожарникари со четири возила се обидуваат да го ...
| | веќе видена | слични

Несовесноста и ниската еколошка свест на поединци, за жал навистина можеме бескрајно да ја докажуваме со конкретни примери. Еден таков затекнавме во неделата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден од врвните приоритети на Министерството за животна средина и Владата на Република Македонија, во соработка со локаната самоуправа е воспоставувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 464 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 65 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена

Црногорското Национално координативно тело воочи дека во општините на северот на земјата, каде што е забрането работењето на угостителските објекти, имало ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Современа депонија во Виена е претворена во популарно излетничко место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: