Кинескиот пазар повторно во минус

4 копии

23,3 милиони евра е сумата која државата ја инкасирала од граѓаните, односно од патарините ширум земјава. Тие пари на контото на буџетот легнале за седум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
17 копии

Патарините за седум месеци на Јавното претпријатие за државни патишта му донеле приход од 1.434.012.792 денари (23,5 милиони евра) или за 3,97 отсто повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Сите 10 наплатни станици годинава остваруваат раст во споредба со ланската година, но според остварениот приход предничат патарината Романовце (198.560.050 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинескиот пазар повторно во минус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: