Очистени остатоцит од животни во Калишта


Празниците значат и примерно однесеување во сите сегменти на нивното празнување, а не да се оставаат сцени кои може предизвикаат нивно претворање во тажење. ...
| | веќе видена | слични

Еколошка катастрофа! Утрово добивме многу непријатни фотографии снимени кај игралиштето во Калишта, предупредуваат денеска од Здружението НАТУРА ЛАБ – ...
| | веќе видена | слични

Остатоци од убиени животни фрлени на училишно игралиште во населбата Калиште, близу Лабуништа, забележале жителите утринава. Велат некој намерно прави голема ...
| | веќе видена | слични

Утрово добивме многу непријатни фотографии снимени кај игралиштето во Калишта... Несовесноста на"луѓето" нема крај! Време е да се превземат строги мерки против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Очистени остатоцит од животни во Калишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: