МЗТ Скопје го регистрираше деветтиот играч: Шампионот се засили со еден од највисоките Македонци

Ѓорги Кочов го закажа стартот на подготовките за новата сезона на 15-ти август, а на три дена пред првиот собир кој ќе го има македонскиот кошарарски шампион, ...
| | веќе видена | слични

Со две нови имиња, неколку помлади играчи и дел од ланскиот состав, полуфиналистот во Купот и Плеј-офот, КК Гостивар ги започна подготовките за престојната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром дополнително го засили ростерот за новата сезона, откако денеска беа ангажирани Американецот Џабари Хиндс ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркарски шампион заврши со ангажирање на домашни кошаркари и почна да го пополнува ростерот со странски засилувања. МЗТ Скопје денеска потпиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите генерации да ...
сите 489 | | | веќе видена

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје го регистрираше деветтиот играч: Шампионот се засили со еден од највисоките Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: