ДКСК побара кривична одговорност од ректорот Јанкуловски, не го ставил во мирување местото хирург


Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска соопшти дека било утврдено оти ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Метдиј“, Никола ...
| | веќе видена | слични

-Воведоа и РЕТРОАКТИВНО ВАЖЕЊЕ НА ЗАКОНИТЕ само и само да ги зааштитат функционерите на ДУИ!? p.s. Абе ние од ушите ли сме задоени, мамицата у книшка ...
| | веќе видена | слични

Вонредниот инспекциски надзор извршен од страна на Државниот просветен инспекторат на Тетовскиот универзитет во кој е утврдено дека функционерите Арбер Адеми, ...
| | веќе видена | слични

Постапките за избор во наставно-научни звања морале да бидат спроведени согласно одредбите на Законот кој важел во моментот на распишување на конкурсот и ...
| | веќе видена | слични

Независниот академски синдикат бара од министерот за образование и наука, Арбер Адеми, итно да ги преиспита и поништи сите акти на Интеруниверзитетската ...
| | веќе видена | слични

Ректорот на УКИМ на суд ќе се докажува со Антикорупциската комисија. Откако вчера против него поднесоа кривична пријава, бидејќи освен како ректор, земал плата ...
| | веќе видена | слични

Никола Јануловски, ректорот на УКИМ остро реагираше на одлуката на антикорупциска да побара кривични пријави против него и директорот на дигестивна хиругија ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Никола Јанкуловски, ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје со соопштение до јавноста реагира на изнесеното од Државната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Никола Јанкуловски ја повика Државната комисија за спречување на корупцијата да образложи по кој законски ...
| | веќе видена | слични

Со неверување ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје Никола Јанкуловски ја примил информацијата на Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК побара кривична одговорност од ректорот Јанкуловски, не го ставил во мирување местото хирург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: