Според Јоргос Кумуцакос, оваа година 44 проценти повеќе мигранти отколку во 2018 година

5 копии

Заменик-министерот за миграција на Грција, Јоргос Кумуцакос, рече дека оваа година протокот на мигранти е зголемен за 44 проценти во однос на истиот период во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бројот на нелегални преминувања на границата во Словенија е во голем пораст годинава, објави денеска словенечката полиција, посочувајќи дека најголем број ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини е уверен дека е заслужен што дошло до пад од 80% на приливот на мигранти во земјата. Матео Салвини ...
| | веќе видена | слични

Судот во Минхен донесе прва ваква одлука за враќање на мигранти назад во Германија , иако биле депортирани. Одлуката доаѓа една година откако министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Германија мора да прими бегалец кој бил сопрен на граница и депортиран во Грција, пресуди судот во Минхен. Организацијата „Про Асил“ објави дека ова е прва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во текот на минатата година вкупно 18.478 македонски државјани ја побарале среќата во Германија, објавува Дојче Веле. Од нив, 7.812 останале во земјата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според Јоргос Кумуцакос, оваа година 44 проценти повеќе мигранти отколку во 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: