Унеско со пораки и поезија во одбрана на Охрид


8 копии

Струга, 19. август 2019 (ИНПРЕС) – Од среда, 21-ви август, Струга, по 58-ми пат ќе стане сцена на една од најголемите и најпознатите културни манифестации во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со претставувањето на романот „Некој беше тука“ од Николина Андова Шопова, во Охрид заврши 31-то издание на интернационалната манифестација Поетска ноќ во ...
| | веќе видена | слични

Триесет и два странски и 30 домашни поети ќе учествуваат на 58. Струшки вечери на поезијата (СВП), што ќе бидат отворени на 21 август. Програмата на фестивалот ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во рамки на програмата „Раздримување“ на фестивалот „ДримОн“ ќе биде промовирано реобјавеното издание на првиот македонски роман „Село зад седумте ...
| | веќе видена | слични

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 21 до 26 август, а организаторите најавуваат повеќе новини како волонтери, организиран превоз од Скопје, поетска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унеско со пораки и поезија во одбрана на Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: