Над 1,6 милиони денари за уредување и асфалтирање на крак од „ЈНА“ во Гостивар


Во тек се подготвителни работи за асфалтирање на крак на улицата “ЈНА“ (во Ново Маало) спроти колеџот “Јахја Кемал” во Гостивар. Од локалната самоуправа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, продолжува со реконструкција на најзначајните сообраќајници во градот. Во општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Екипи на Град Скопје, вечерва од 19 часот, почнуваат со градежни активности за реконструкција на крстосницата на булевар Кочо Рацин со улицата 11 Октомври (кај ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Град Скопје, градежните работи ќе се одвиваат непрекинато во наредните 36 часа, со цел во понеделник наутро раскрсницата целосно да биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

пштина Куманово ќе усвои времен сообраќаен план за влезот на градот кај крстосницата на булеварот „Трeта Македонска ударна бригада” и улицата „11 Октомври” и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што исто така загрижува е кон каде ќе се движи работата (со скандалот Рекет). Чувство за одговорност одамна не постои. Заев по кулоари најавува дека ќе се ...
сите 791 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 385 | | | веќе видена

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат ...
сите 456 | | | веќе видена

Фокус - Аферата „Рекет“ го исфрли премиерот без падобран – Зоран Заев во слободен пад На насловната страница на неделникот Фокус пишува: „Аферата ’Рекет‘ го ...
сите 95 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 145 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 1,6 милиони денари за уредување и асфалтирање на крак од „ЈНА“ во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: