Повик за волонтери на „Браќа Манаки“

Минатата недела во Охрид се одржа Интернационалниот фестивал за филмска музика „Тралала", каде нашата земја ја претставуваше и Марија Спасовска, која воедно ...
| | веќе видена | слични

Со одржувањето на гала-концертот со Камерниот оркестар и настапот на 14-те финалисти, како и врачувањето на наградите за најдобрите, во Битола се спушти ...
| | веќе видена | слични

Времено запреа проекциите во единствната киносала во Битола која работи во склоп на Центарот за култура. Според информациите објавени на официјалната фесјбук ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 253 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 561 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик за волонтери на „Браќа Манаки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: