Москва бара од „Јутјуб“ да спречи споделување информации за протести


Тој потег на Роскомнадзор следува по неколку демонстрации во Москва поради одбивањето на номинации на некои опозициски и независни политичари за изборите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руското министерството за внатрешни работи започна истрата откако на интернет се појави видео снимка која привлече големо внимание, а на која се гледа како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Видеоснимката на која се гледа како руски полицаец удира млада жена во стомак, предизвика бес меѓу голем број Руси, кои сметаат дека полицијата користела ...
| | веќе видена | слични

Видеоснимка на која руски полицаец удира млада жена по стомак предизвика бес кај многу Руси, кои сметаат дека властите користат претерана сила за да ги ...
| | веќе видена | слични

Снимката од насилното апсење на 26- годишната Дарија Сосновскаја е направена во саботата на масовните протести во Москва , а потоа се раширија низ целиот свет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 306 | | | веќе видена

Поради смртта на Диего Марадона, главниот лекар на неговиот медицински тим Леополд Луке е под истрага. Тој е осомничен за можно убиство од небрежност. Луке ...
сите 283 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 204 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва бара од „Јутјуб“ да спречи споделување информации за протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: