Приведен скопјанец, со закана со пиштол од вработена одзел пари

10 копии
3 копии
3 копии

СВР Охрид вчера до надлежното Јавно обвинителство поднело известување против четири малолетнички од Охрид, сите на возраст од 10 до 14 години, соопшти МВР. ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 50 годишно лице и друго 23 годишно лице и двајцата од Прилеп поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Рекетот на власта е формално пријавен пред четири месеци, а изнудата на милиони евра, заканите и злоупотребата на институциите се јавна тајна многу подолго. ...
сите 451 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 219 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец, со закана со пиштол од вработена одзел пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: