Не фрлајте пари на таблети: Најдобриот лек за гадење додека патувате доаѓа од природата

2 копии

Најранливи се децата до 12 години и жените, додека мажите поретко го имаат овој проблем. Одење на подолго патување за оние склони кон гадење во текот на ...
| | веќе видена | слични

Заминувањето на подолго патување за оние склоните на мачнини при возењето може да биде поприлично стресно и непријатно искуство. Нервозата, вртоглавицата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не фрлајте пари на таблети: Најдобриот лек за гадење додека патувате доаѓа од природата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: