Поглед на есенската колекција на & Other Stories


По ангажирањето на слаби манекенки, познатиот бренд Келвин Клајн се сврте кон по “корпулентни“ модели. Имено, ангажирана е пејачката со корпулентни димензии ...
| | веќе видена | слични

Наоми во својата 30-годишна модна кариера, во својот животопис запишала мноштво култни модни снимања, насловни страници и ревии, но ниту еднаш не била заштитно ...
| | веќе видена | слични

Paws Up, ранчот во Монтана, служеше како одлично место за снимање на есенската кампањата на модната куќа Miu Miu, …Каде како главни актерки се се појавуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 985 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 220 | | | веќе видена

Лајсер Гајзер, кој почна да објавува видео и аудио снимки во италијански „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, преку својот профил на Фејсбук објави дека профилот ...
сите 240 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Ленче Ристовска вечерва на Фејсбук напиша статус на англиски јазик, со кој порача дека со панично движење се тоне подлабоко во живиот ...
сите 985 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 120 | | | веќе видена

Шпанскиот голман Адриан се претвори во херој во Суперкуп пресметката меѓу Ливерпул и Челси, бидејќи човекот кој само до пред 20 дена беше без работа, истапи по ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поглед на есенската колекција на & Other Stories

Од:
До кого (е-маил):
Порака: