Голем успех: Ѓорческа го освои Хехинген за четврта титула во 2019 година

Најдобрата македонска тениерка, Лина Ѓорческа стигна и до четвртата титула во двојки оваа календарска година, освојувајќи го турнирот на ИТФ фјучерсот вреден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некогаш помалку некогаш повеќе, но изминатава недела има и тоа колку многу теми што доминираат во печатените и електронските медиуми. Заврши темата дали Заев ...
сите 668 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје денеска регистрира намален број на активни случаи – 2950. По подолг период бројот на активни случаи е под 3.000, соопштуваат од ...
сите 629 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во познат стил продолжува да шири лаги и се обидува да наметна неоснована паника меѓу граѓаните. Како што соопшти и Народната банка, стечајот на ...
сите 240 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Истокот и западот во здравствена војна, која вакцина против коронавирусот ќе биде поефикасна? Дали ќе победи нужноста или сепак сигурноста? Додека Светската ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем успех: Ѓорческа го освои Хехинген за четврта титула во 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: