Без пржење и стоење на нозе – Печени ќофтиња од тиквички


Намирниците е многу важно да ги купуваме со рок, па да внимаваме и додека се во фрижидер како и колку долго ги чуваме. Отворено пакување виршли може да стои до ...
| | веќе видена | слични

Помагаат за широк спектар болести, здрави се и вкусни, а често ги занемаруваме иако тоа не треба да е така. Урмите се најздравата намирница на земјата, а ...
| | веќе видена | слични

Ако имате изгореници од сонце, а јогуртот и киселото млеко не ви помогнаа, има поефикасно решение за маката. Верувале или не, решението е пена за бричење со ...
| | веќе видена | слични

Ако сметате дека сосот кој сте го зготвиле, или пак мајонезот не се доволно вкусни, има мал трик. Ставете им малку кари. Карито секогаш го подобрува вкусот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без пржење и стоење на нозе – Печени ќофтиња од тиквички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: