Брзи лазањи со тортиљи – рецепт во кој нема место за грешка


 Свежите малини ни се конечно достапни, но за овој рецепт може да употребите и смрзнати. Вкусот секако е неодоливо освежувачки и бидете сигурни дека сите ќе ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: За кремот: 6 јајца 6 лажици шеќер во прав 450 г малини 500 г маскарпоне сирење 1 големо пакување пишкоти 300 мл сварено јако еспресо кафе 3 ...
| | веќе видена | слични

 Медалјони или „плескавички“ од компир, полнети со моцарела и печурки – звучи идеално за викенд ручек, нели? Љубителите на компир се радуваат на секој нов ...
| | веќе видена | слични

Нема нешто поубаво од свеж, домашен леб. Еве што ви е потребно за да го направите. Состојки: Шолја и пол бело грашно Шолја и пол интегрално брашно Четири ...
| | веќе видена | слични

Што подготвувале козачките домаќинки, очекувајќи ги своите воини од далечните походи? Ова е приказна за рецептите кои до денешен ден се актуелни.Козаците од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 662 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзи лазањи со тортиљи – рецепт во кој нема место за грешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: