Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски” (ФОТО)

Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски ” или осмиот по ред интернационален турнир. На овој турнир учествуваа 243 борачи и борачки ...
| | веќе видена | слични

Добитник на признанието Големата ѕвезда на македонскиот филм за 2019 година е композиторот Љупчо Константинов. Константинов ова високо признание го доби за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во ...
сите 602 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал го достави до Сoветот на јавните обвинители извештајот за преземени активности и дејствија во предистражната и ...
сите 843 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 118 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ објави фотомонтажа од неговиот хотел на Гренланд, ветувајќи дека нема да изникне негова зграда на островот. ...
сите 156 | | | веќе видена

Веста дека завчера, во време кога беше приведeeна Катица Јанева, починaaла нејзината мајка Здравка Делиџакова, јавноста ја дочека со изненадување. Жената ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес се одржа третиот по ред меморијален турнир “Љупчо Црвенковски” (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: