Петровска за Платформата за ракометна Битола


Изградбата на пречистителни станици е важна за заштитата на животната средина, особено за подобрување на квалитетот на водите, како и за заштита и унапредување ...
| | веќе видена | слични

Изведбата на колекторскиот систем за собирање на отпадните води од Потпелистерието годинава се реализира со значително зголемена динамика на изведба. Екипите ...
| | веќе видена | слични

Годинава, Општина Битола вложува 14,5 милиони денари во доизградба на канализациониот систем во Потпелистерието. Планирано е тој да се гради во фази и да ги ...
| | веќе видена | слични

Конзорциум од три фирми од Македонија, Бугарија и Турција е во преговори за инвестирање во изградба на канализационен систем и пречистителна станица за Општина ...
| | веќе видена | слични

Останато

За Законот за јавно обвинителство ќе се расправа во Собранието, откако работните групи на власта и опозиција не постигнаа договор пред сè за судбината на СЈО, ...
сите 358 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 555 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска за Платформата за ракометна Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: