Петровска за Платформата за ракометна Битола


Изградбата на пречистителни станици е важна за заштитата на животната средина, особено за подобрување на квалитетот на водите, како и за заштита и унапредување ...
| | веќе видена | слични

Изведбата на колекторскиот систем за собирање на отпадните води од Потпелистерието годинава се реализира со значително зголемена динамика на изведба. Екипите ...
| | веќе видена | слични

Годинава, Општина Битола вложува 14,5 милиони денари во доизградба на канализациониот систем во Потпелистерието. Планирано е тој да се гради во фази и да ги ...
| | веќе видена | слични

Конзорциум од три фирми од Македонија, Бугарија и Турција е во преговори за инвестирање во изградба на канализационен систем и пречистителна станица за Општина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тече процесот на преговори со политичките партии за состав на нова Влада, но во интерес на постапката не се откриваат детали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Партискиот ...
сите 494 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 472 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 256 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 508 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска за Платформата за ракометна Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: