Нема да се крши и ќе стои со денови – Совети за најдобар бисквит за торти и колачи


Сите сакаме совршен бисквит за торти и колачи, а овие совети многу ќе ви помогнат. Освен ако не е поинаку нагласено во рецептот, одвојте ги белките и жолчките ...
| | веќе видена | слични

Ова е совршен трик за никогаш повеќе палачинките кои сите ги обожаваме, да не излезат жилави. Се прави смеса за палачинки како и вообичаено, но со ситна ...
| | веќе видена | слични

Вкусен лосос подготвен во маринада од мешавина од зачини… 800 гр лосос 2 лажички рендан ѓумбир 2 лажички зачин 3 чешниња лук 2 лажици сусамово масло сок од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 408 | | | веќе видена

Скопје се надева дека Европската унија ќе изврши притисок врз Бугарија во врска со пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ, но тоа нема да се случи, смета ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 222 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 578 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да се крши и ќе стои со денови – Совети за најдобар бисквит за торти и колачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: