Општина Охрид ги брои дивоградбите, уметниците во акција за заштита на градот

Колку и кои угостителски објекти долж охридското крајбрежје добиле решенија до септември да ги рушат дивоградбите сеуште не се знае . Од локалната за Сител ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спој на различна музика што ја соедини публиката на фестивалот „Охридско лето“ направи Дуке Бојаџиев, кој одржа концерт на Долни Сарај. Овој извонреден музичар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид ги брои дивоградбите, уметниците во акција за заштита на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: