Полицијата синоќа спречила над 160 мигранти илегално да ја преминат границата

Полицијата затекнала 161 мигрант, кои се обиделе илегално да ја преминат границата од Грција.МВР јави дека акцијата почнала синоќа во 20 часот и траела 12 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бројот на нелегални преминувања на границата во Словенија е во голем пораст годинава, објави денеска словенечката полиција, посочувајќи дека најголем број ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини е уверен дека е заслужен што дошло до пад од 80% на приливот на мигранти во земјата. Матео Салвини ...
| | веќе видена | слични

Седум дена на температури над 40 степени пешачела група од девет момчиња и мажи до 30-годишна возраст, кои влегле илегално преку границата со Грција. ...
| | веќе видена | слични

Судот во Минхен донесе прва ваква одлука за враќање на мигранти назад во Германија , иако биле депортирани. Одлуката доаѓа една година откако министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Германија мора да прими бегалец кој бил сопрен на граница и депортиран во Грција, пресуди судот во Минхен. Организацијата „Про Асил“ објави дека ова е прва ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-министерот за миграција на Грција, Јоргос Кумуцакос, рече дека оваа година протокот на мигранти е зголемен за 44 проценти во однос на истиот период во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската агенција за гранична безбедност-Фронтекс,објави дел од резултатите од неколкумесечната ангажираност долж зелената гранична линија кај Какавија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 221 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата синоќа спречила над 160 мигранти илегално да ја преминат границата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: