Полицијата синоќа спречила над 160 мигранти илегално да ја преминат границата

4 копии

Полицијата затекнала 161 мигрант, кои се обиделе илегално да ја преминат границата од Грција. МВР јави дека акцијата почнала синоќа во 20 часот и траела 12 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бројот на нелегални преминувања на границата во Словенија е во голем пораст годинава, објави денеска словенечката полиција, посочувајќи дека најголем број ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини е уверен дека е заслужен што дошло до пад од 80% на приливот на мигранти во земјата. Матео Салвини ...
| | веќе видена | слични

Седум дена на температури над 40 степени пешачела група од девет момчиња и мажи до 30-годишна возраст, кои влегле илегално преку границата со Грција. ...
| | веќе видена | слични

Судот во Минхен донесе прва ваква одлука за враќање на мигранти назад во Германија , иако биле депортирани. Одлуката доаѓа една година откако министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Германија мора да прими бегалец кој бил сопрен на граница и депортиран во Грција, пресуди судот во Минхен. Организацијата „Про Асил“ објави дека ова е прва ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-министерот за миграција на Грција, Јоргос Кумуцакос, рече дека оваа година протокот на мигранти е зголемен за 44 проценти во однос на истиот период во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската агенција за гранична безбедност-Фронтекс,објави дел од резултатите од неколкумесечната ангажираност долж зелената гранична линија кај Какавија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 383 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата синоќа спречила над 160 мигранти илегално да ја преминат границата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: