Maсакр во Србија, убиено четиричлено семејство


2 копии

Струмичката полиција го сомничи веќе притворениот 54 годишен жител од Добрејци дека е убиецот на 62 годишен струмичанец Александар Мицев кој се водеше за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против М.В (54) од с.Добрејци, поради постоење основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата соопшти детали за убиството на струмичанецот кој се водеше за исчезнат, а неговото тело потоа беше пронајдено во водите на браната Турија. Според ...
| | веќе видена | слични

Веќе притворениот 54-годишен М.В., жител на струмичко Добрејци, кој е обвинет за убиството на Ристо Иљашев,е осомничен дека е убиецот и на 62-годишниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело убиство, извршено од користољубие на подмолен начин врз А. М. (62) од Струмица, ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во петокот убиено е семејството Казимировиќ: 72-годишниот Раја, неговата 93-годишна мајка Драгица, 76-годишната сестра Љубинка Оприкиќ и детето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата снимка што ја донесе Милошоски, како и оваа вчера, се дадени на вештачење. Така што, го чекаме наодот на вештачењата. Обвинителката Вилма Русковска ...
сите 424 | | | веќе видена

Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април.Правдоубиецот Заев конечно е на колена, изјави на ...
сите 250 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 143 | | | веќе видена

Четворицата обвинети за случувањата на „27 април“ на денешното рочиште се изјаснија дека не се виновни оти обвинението е класичен политички прогон.Поранешниот ...
сите 115 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 98 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 110 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Maсакр во Србија, убиено четиричлено семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: