Како без мака да исечкате лубеница на парчиња (Видео)


Нема нешто поубаво од свеж, домашен леб. Еве што ви е потребно за да го направите. Состојки: Шолја и пол бело грашно Шолја и пол интегрално брашно Четири ...
| | веќе видена | слични

Што подготвувале козачките домаќинки, очекувајќи ги своите воини од далечните походи? Ова е приказна за рецептите кои до денешен ден се актуелни.Козаците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни состојки: 1 шолја гриз 1 кг пченично брашно 500 гр шеќер 2 јајца 2 шолји кисело млеко 3 лажици какао во прав 90 гр путер 1 лажица сода бикарбона 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како без мака да исечкате лубеница на парчиња (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: