Како да исушите домати на сонце

Иако ни изгледа дека нема голема филозофија во тоа да се подготви вкусно печено пилешко, многупати месото не е сочно или е премногу тврдо. Тоа се должи на ...
| | веќе видена | слични

Кога првпат прочитав дека лубениците треба да се чуваат на собна температура затоа што во тој случај имаат значително повеќе антиоксиданси од оние кои поминале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маслиновото масло се спомнува како најздрав избор кога се во прашање маслата, но и ги прави повкусни сите јадења во кои е додадено. Сепак, постојат одредени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 1116 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 220 | | | веќе видена

Лајсер Гајзер, кој почна да објавува видео и аудио снимки во италијански „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, преку својот профил на Фејсбук објави дека профилот ...
сите 235 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Ленче Ристовска вечерва на Фејсбук напиша статус на англиски јазик, со кој порача дека со панично движење се тоне подлабоко во живиот ...
сите 1049 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 120 | | | веќе видена

Шпанскиот голман Адриан се претвори во херој во Суперкуп пресметката меѓу Ливерпул и Челси, бидејќи човекот кој само до пред 20 дена беше без работа, истапи по ...
сите 156 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа се случила пред малку на патниот правец Скопје- Тетово, кај Карпалак. Се судриле два автомобили. Внимавајте со возењето, порачува возачот ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да исушите домати на сонце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: