Ова се сите одлуки од вчеашната седница на Совет

5 копии
3 копии

Владата ќе имплементира нов електронски систем за стратешко планирање и подготовка на својата годишна Програма за работа и негово воведување во употреба. Како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешната седница на Владата е прифатен усогласениот текст на спогодбата со Владата на Република Србија за заемно признавање на одобренија за овластен ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Како што соопштија од владината прес-служба, на денешната седница на предлог на Министерството за одбрана ќе се разгледаат информации за плановите за учество ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ќе ја одржи редовната 149-та седница на која што, на предлог на Министерството за одбрана ќе се разгледаат информации за плановите за учество ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот и министрите се враќаат од одмор, за денеска во 12 часот е закажана нова седница на Владата.На денешната седница на предлог на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 271 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се сите одлуки од вчеашната седница на Совет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: